EğitimMilliyet

Berika İsminin Anlamı Nedir? Berika Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?

Berika köken olarak Arapçaya dayanır. Farklı anlamları üzerinden ele alınmak suretiyle güzel ifadeler sunduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda İslami açıdan da önemli bir yere sahip güzel isimlerden biridir. Anne ve babaların Berika isminin anlamı üzerinden araştırma yapmaya başladığı ve internetten de daha fazla araştırılan adlar içerisine girdiğini söylemek mümkün.

Berika Ne Demek?

Değişik anlamları bulunan ve her bir anlamı ile sevilen Berika ismi, kız çocukları için kullanılabilecek en güzel adlar içerisinde yer alıyor.

– Göz kamaştıran ya da göz kamaşması
– Şimşek parıltısı

Görüldüğü üzere iki farklı anlama üzerinden de güzel bir etki yaratan hoş isimler içerisinde yer almaktadır. Özgün bir yapıya sahip olması nedeniyle tek başına kullanılması daha güzel bir ifade sunar. Tabii isteğe bağlı olarak başka isimler üzerinden de bir araya getirilerek kullanılabilir.

Berika İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Kız çocuklara verilebilecek en güzel ve en anlamlı isimlerden biri olarak Berika öne çıkıyor. Aynı zamanda bu ismin Kur’an’da geçip geçmediği internetten de araştırılan bilgiler arasında giriyor. Berika Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. (Kıyamet 7)

Devamı için Kaynak: Milliyet

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün