EğitimMilliyet

Erol İsminin Anlamı Nedir? Erol Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?

Erol köken olarak Türkçe bir isimdir ve aynı zamanda anlamı üzerinden de oldukça sevilen bir ad olarak öne çıkıyor. İki farklı kelimenin bir araya gelmesiyle hazırlanmış olan Erol adı, ‘er’ ve ‘ol’ olarak ayrılır.

Erol Ne Demek?

Çok sevilen Erol isminin anlamı köken olarak iki farklı kelime üzerinden birleşmesiyle ortaya çıkıyor. Bu doğrultuda ismin anlamı, ‘Yiğit ol, doğru ol,’ biçiminde ifade edilmekte ve değerlendirilmektedir. Böylesi güzel ve değerli anlamları ile beraber erkek çocuklar için kullanılabilecek en etkili isimler içerisinde gelmektedir. Zaten Türkçede çok uzun yıllardır kullanılan ve günümüzde hala değerli olan yaygın isimler içerisinde yer alıyor. Amaca uygun şekilde tek başına kullanabilir veya başka isimler üzerinden de bütünlük sağlamak için değerlendirebilirsiniz.

Erol İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Türk tarihi açısından oldukça eski ve dönemi yansıyan Erol ismi, Kur’an’da yer almamaktadır. Özellikle sunduğu anlama üzerinden sevilen ve beğeni toplayan bu güzel isim, Türkçe kökenli olması üzerinden de oldukça tercih edilmektedir. Bebeğiniz için hala isim arayışı içerisinde iseniz, kullanabileceğiniz ve listeye alabileceğiniz en özel isimler arasında Erol geliyor.

Devamı için Kaynak: Milliyet

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün