GündemNTV

Binlerce motosiklet, yüzlerce tekne çürümeye terk edildi

Binlerce motosiklet, yüzlerce tekne çürümeye terk edildi

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki trafik otoparkları tekne ve motosiklet çöplüğüne dönüştü. Yediemin olarak da kullanılan otoparkta binlerce motosiklet yüzlerce tekne havadan görüntülendi.

Yasa dışı yollarla Yunanistan adalarına kaçmak isteyen mültecilerin kullandıkları ve Sahil Güvenlik ekiplerine yakalandıktan sonra el konulan tekne ve Botlar Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde bulunan yediemin otoparkına teslim ediliyor.
Yediemin otoparkında otomobilden çok tekne yer alıyor.
Çok nadir satışa çıkarılan tekneler yediemin otopark işletmecilerine de sıkıntı oluşturuyor.
Bodrum’un dar sokaklarında tek şeritli yollarında en pratik araç olan motosiklet neredeyse her evde 1 veya 2 tane bulunuyor.
Araçtan çok daha fazla rağbet gören motosikletler trafik otoparkını da çöplüğe çevirmiş durumda.
Yakalaması olan, hacizlik olan, ehliyetsiz yakalanan birçok nedenden dolayı el konulan motosikletlerde yediemin otoparkında ciddi olarak yer kaplıyor.
Binlerce motosiklet oto parkın neredeyse yüzde 40 oranındaki bir alanında yer alıyor.
Otoparkta alıcısını bekleyen motosikletler kışın yağmurdan paslanıyor, yazın ise nemden dolayı çürüyor. Zaman zaman ihaleye çıkan motosikletlere rağbet ise neredeyse hiç yok.
Vergi borcu affından ve pandemi nedeniyle trafik otoparklarına gelen araç sayısı çoğalsa da ihale ile satılan araç sayısı neredeyse yok denilecek kadar az.
Vergi borcu yapılanmasının uzaması nedeniyle de yediemin otoparkında araç sayısı 500’ü geçti. İhalelerin yapılamaması yediemin otopark işletmecilerini sıkıntıya sokmaya başladığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün