GündemTRT HABER

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesine tepki gösterdi.

Şentop, “Sözde cumhurbaşkanı ifadesinin zararı, Anayasaya göre ve millet iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına değil, sözün sahibinedir. Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek, herkesin vazifesidir” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde Cumhurbaşkanı’ ifadelerine tepki gösterdi.

Oktay, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “ABD’deki seçim sonuçlarına saygı gösterilmesini isteyen Kılıçdaroğlu konu kendi ülkesi olduğunda, girdiği her seçimden zaferle çıkan Cumhurbaşkanımıza “sözde” diyerek millet iradesine en büyük saygısızlığı yapmıştır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“Kılıçdaroğlu, milletimizin iradesine ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden meşru makama saldırmaktadır” diyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’yi temsil ettiğini belirtti.

“Yassıada zihniyetinin göstergesidir”

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Girdiği her seçimi kaybetmiş Kılıçdaroğlu’nun, girdiği her seçimi kazanmış Cumhurbaşkanımıza demokrasiye ve hukuka aykırı şekilde hitap etmesi ‘Yassıada zihniyeti”nin göstergesidir” açıklamasını yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Gül, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız için ‘sözde’ diyerek hitap etmek, milli iradeye yönelik büyük bir hazımsızlık ve saldırıdır. Millet bu hazımsızlığa sandıkta cevabını gene verecektir” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’ta Twitter hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Kurtulmuş, “Girdiği tüm seçimlerden mutlak bir galibiyetle çıkan Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanına ‘sözde’ diyerek demokrasiye ve millet iradesine karşı alenen düşmanlık yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na en büyük cevabı aziz milletimiz 2023’te verecektir” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın da Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi.

Kalın, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesi, Cumhuriyeti, demokrasiyi ve milletin iradesini hedef alan son derece tehlikeli bir sözdür ve derhal geri alınmalıdır. Milletin iradesini yok sayan bu şaibeli zihniyetin demokratik siyasette yeri yoktur” dedi.

Source : TRT HABER

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün