GündemNTV

Ses telleri kesilen köpekler kurayla sahiplendirilecek

Ses telleri kesilen köpekler kurayla sahiplendirilecek

Ankara’da uygun olmayan koşullarda tutulan ve ses telleri kesildiği tespit edilen köpeklerden bazıları sahiplendirilecek. 20 köpek için 6 Ocak’ta noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Öte yandan ses telleri kesilen köpeklerin sahibine 127 bin 920 TL para cezası verildi. Ayrıca söz konusu kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı da öğrenildi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, köpekleri sahiplenmek isteyen 15 bin kişinin başvuru yaptığını belirterek ”Bu talepleri sıkı bir şekilde inceledik ve 350 civarına indirdik. Şimdi ev taramaları yapıyoruz” dedi.
20 köpeğin sahibi 6 Ocak saat 14.00’te Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde noter huzurunda yapılacak çekilişle belli olacak.
Ses telleri kesildiği tespit edilen diğer köpeklerin tedavilerinin sürdüğünü söyleyen Altınok, ”Ciddi anlamda travma yaşamışlar. Köpeklerde korku, endişe ve insanları görünce ürkme var. Daha sonra iyileştikçe onları da sahiplendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Öte yandan Doğa Koruma ve Milli Parklar 9’uncu Bölge Müdürlüğü ekiplerince, ses telleri tahrip edildiği belirlenen köpeklerin sahibi Cangül Ç.’ye, 5199 sayılı kanunun 28’inci maddesi gereği toplam 127 bin 920 TL idari para cezası uygulandı.
Ayrıca söz konusu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda da bulunulacağı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün