BtcHaberKriptoPara

İspanya, Olası Kripto Para Düzenlemeleri İçin Görüş Talep Ediyor

Abone Ol:google-news

0

07/04/2021

İspanya’nın ulusal menkul kıymet düzenleyicisi, yeni önerilen kripto para birimi düzenlemeleri hakkında görüş talep ediyor.

Kripto para düzenlemeleri tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor. İspanya da bu ülkelerden bir tanesi. Ülkenin düzenleyicisi, katılımcılara, yatırımcılara ve tüketicileri kripto para düzenlemeleri hakkında fikirlerini sordu. Soruya yanıt verebilmek için 16 Nisan’a kadar süre söz konusu.

Kripto Düzenlemesi Hakkında Fikirler

La Informacion’un haberine göre, İspanya’nın menkul kıymetler piyasalarını denetleyen Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV), ülke çapındaki kripto düzenlemelerinin ilk adımını attı. Süreç, kripto para birimi endüstrisinin temsilcilerine, yatırımcılara ve müşterilere e-posta gönderilmesiyle başladı. Görüş bildirmek için iki haftadan az bir süre bulunuyor.

Potansiyel düzenlemelerin, tüm kripto para birimi endüstrisini etkileyebileceği ifade ediliyor. Bu düzenlemelerden NFT’lerin muaf tutulabileceği konuşuluyor.

İspanya kripto varlıklar ile ilgili potansiyel düzenlemelerin yanı sıra, bir CBDC geliştirme konusunda da araştırmalarını sürdürüyor. Ülkenin merkez bankası, 2020 yılının sonlarında, bir CBDC yayınlamanın önümüzdeki üç yıl içerisinde öncelikleri arasında olduğunu ifade etti.

Devamı için Kaynak: Btchaber.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün