BtcHaberKriptoPara

İsviçre’nin Zug Kantonu, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (BTC) ile Vergi Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

Abone Ol:google-news

0

18/02/2021

İsviçre Konfederasyonu üye devletlerinden biri olan Zug kantonu, geçtiğimiz Eylül ayında kripto paralar ile vergi ödemesi uygulaması başlatacağını açıklamasının ardından, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı.

Zug kantonu, girişim için Bitcoin Suisse ile ortaklık kurdu. Diğer bir deyişle İsviçre merkezli kripto para şirketi, ikamet edenlerin BTC ve ETH cinsindeki vergi ödemelerini yetkili kurumlar için İsviçre Frangına çevirecek.

Kripto ile vergi ödeme süreci ise şu şekilde gerçekleşiyor: Sakinler, bir QR kodu taraması gerçekleştiriyor ve tercih ettikleri bir kripto para cüzdanından ödeme yapıyor. Bu tür ödemeler için üst sınır ise 100.000 CHF yani yaklaşık 110.000 dolar olarak belirlendi.

İsviçre şehri Zug, 2016’dan beri Bitcoin Suisse aracılığıyla vergi ödemelerini Bitcoin olarak yapabiliyor. İsviçre’nin Zermatt ve Chiasso belediyeleri de daha küçük vergi ödemeleri için lider kripto para birimini destekliyor.

Kaç kişinin kripto para birimleriyle vergi ödemeyi tercih ettiği -özellikle de fiyatın son derece yükseldiği bu günlerde- henüz belli değil. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu anda yaklaşık 52.000 dolar ve Ethereum (ETH) ise yaklaşık 1.920 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: The Block

Devamı için Kaynak: Btchaber.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün