BtcHaberKriptoPara

Mastercard Anketi: Katılımcıların %40’ı Kripto Para Kullanmayı Planlıyor

Abone Ol:google-news

0

04/05/2021

Ödeme devi Mastercard, dijital ödemelerin ele alındığı son anketinin sonuçlarını açıkladı. 

Mastercard, bugün dijital ödemelere ilişkin anketinin sonuçlarını açıkladı. 18 ülkeden 15.569 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ankette kripto para ödemelerine artan talep dikkat çekti. Ankete göre, katılımcıların %40’ı önümüzdeki yıl kripto para birimlerini ödemelerde kullanmayı planlıyor. 

Katılımcıların %67’si ödemelerde kripto para birimi kullanmayı kabul ettiği için Mastercard, Afrika ve Orta Doğu’daki Y kuşağı arasında kripto para ödemelerinin popülerleştiğini ortaya koydu. Ayrıca Y kuşağının %77 gibi büyük bir kısmı kripto para piyasası hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini belirtti. Mastercard, anketi sunduğu resmi basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Günümüzde tüketiciler, emtia veya yatırım olarak kripto para birimi satın alabilir, satabilir ve ticaretini yapabilirler. Tüketiciler ayrıca, günlük satın alımlar için kripto paraları harcayabilmeye giderek daha fazla ilgi gösteriliyor. Bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine olan küresel ilgi hızlanmaya devam ederken, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Orta Doğu ve Afrika’da her 10 kişiden 4’ü (%40) bir sonraki adımda kripto para birimi kullanmayı planladıklarını söylüyor.”

Devamı için Kaynak: Btchaber.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün