BtcHaberKriptoPara

Ripple (XRP), Python Uygulamasını Duyurdu

Abone Ol:google-news

0

07/04/2021

San Francisco merkezli Ripple, en son projesini duyurdu. Python uygulaması, şirketin son hamlesi oldu.

RippleX geliştirme platformunun arkasında yer alan ekip, uzun süredir XRPL odaklı çözümlere kanalize olmuş durumda. Ekip, XRP Ledger’da kodlama sürecini önemli ölçüde azaltan yepyeni bir rehber yayınladı:

“Ripple, XRP Ledger ile etkileşim için saf bir Python uygulaması olan xrpl-py’nin lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyor. Xrpl-py kitaplığı, XRP Ledger işlemleri ve çekirdek sunucu API  nesneleri için yerel Python yöntemleri ve modelleri sağlayarak XRP Ledger etkileşiminin en zor kısımlarını (serileştirme ve işlem imzalama gibi) basitleştirir.”

Geliştirme, topluluk tarafından son derece büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Ripple tarafından daha önce yapılan resmi açıklamaya göre XRP Ledger, sadece Java ve JavaScript uygulamalarına sahiptir. Bu nedenle Pyhton geliştiricileri de üçüncü taraf uygulamalarına güvenmek durumunda kaldı.

RippleX ekibi, xrpl-py üzerindeki geliştirme deneyimini hem Python uzmanları hem de yeni başlayan kullanıcılar için uygun hale getirmeye çaba gösterdi.

Python uzmanları daha düşük seviyeli araçları ve fonksiyonları deneyebilirken, yeni başlayanlar birçok gereksiz detayı ortadan kaldıran ve kullanışlı geliştirici ara yüzleri sağlayan daha yüksek seviyeli fonksiyonların keyfini çıkarabilir. RippleX ekibi, süreci daha verimli hale getirebilmek için zengin bir kılavuz yayınladı.

Devamı için Kaynak: Btchaber.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün