Kültür SanatNTV

Ahmet Özhan 39 yıl sonra ekrana dönüyor

Yaptığı albümlerle bir döneme damgasını vuran, birçok dizi ve sinema filminde yer alan başarılı Türk müziği yorumcusu Ahmet Özhan, TRT1’in sevilen aile komedisi Tövbeler Olsun’da rol alacak.

1982 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Hacı Arif Bey dizisinde başrol oynayan Ahmet Özhan, geçen 39 senenin ardından tekrar TRT’de izleyicilerin karşısına çıkmacak.

AHMET ÖZHAN KİMDİR?

26 Ağustos 1950 Şanlıurfa doğumlu olan Ahmet Özhan Türk oyuncu, şarkıcı ve devlet sanatçısıdır.

1960 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitim alan Ahmet Özhan, Üsküdar Musiki Cemiyeti ve İstanbul Belediye Konservatuarı’nda eğitimini sürdürürken, bir yandan da sahne ve plak çalışmaları yaptı.

İlk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosunda yapmıştır. Genç yaşta sahneye çıkan Ahmet Özhan 1970’li ve 1980’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmıştır..

1981-1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun kuruluşunda yer almış ve o tarihten beri bu topluluğun genel sanat yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

Sanat hayatı boyunca, Türk müziğinin popüler ve diğer alanlarında birçok ödül kazanmış, yurt içinde yüzlerce konserle ülke sanatına katkıda bulunmuş ve çeşitli ülkelerde katıldığı festivallerde çok sayıda konser veren Özhan, 1998 yılında “devlet sanatçısı” ünvânı aldı.

Ahmet Özhan, Hatice Özhan ile olan evliliğinden Özgül ve Özcan isimlerinde iki çocuk babasıdır. 2013 yılında ise Filiz Akbulut’la evlenmiştir.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün