Kültür SanatNTV

Iced Earth ekibinden ABD’deki olaylar sonrası Jon Schaeffer açıklaması: Hesap vermelerini umut ediyoruz

ABD’de 6 Ocak çarşamba günü Trump destekçileri tarafından parlemento binası dört saat boyunca işgal edilmiş ve yaşanan çatışmalar sırasında biri polis memuru olmak üzere beş kişi hayatını kaybetmişti. ABD’li thrash metal grubu Iced Earth’ün kurucusu ve gitaristi Jon Schaffer’ın işgal girişiminde yer alan güruhun içinde bulunduğunun fotoğrafı ortaya çıkması ile beraber Schaffer, FBI tarafından hazırlanan arananlar listesinde yer aldı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Iced Earth grubu üyeleri tarafından bir açıklama yayımlandı. Grubun açıklamasında özetle, yaşanan olaylar konusunda üzgün oldukları ve hiçbir şekilde şiddet olaylarını desteklemediklerini belirtilirken, olaylar sırasında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı mesajlarını ilettiler.

Iced Earth tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde bize destek mesajı gönderenlere teşekkür etmek istiyoruz. Bazılarınız, anlaşılabilir bir şekilde grubumuz sessizliğinden rahatsız oldu. Açıklama yapmadan önce bilgileri işleyebilmek ve gerçekleri anlamak için biraz zamana gerek duyduk. Öncelikle ve kesinlikle 6 Ocak tarihinde Parlamento binasında yaşanan olayları ya da isyancıların neden olduğu şiddet olaylarını desteklemiyoruz. Söz konusu tarihte, olaylara karışan herkesin adaletin önüne çıkmalarını ve neden oldukları için hesap vermelerini umut ediyoruz. Kalplerimiz kırık olarak, yaşanan olaylar nedeniyle acı çeken herkese sevgilerimizi ve merhamet duygularımızı gönderiyoruz. Son derece üzgün olarak hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Acılarını hafifletebilmek için doğru bir sözcük bulamıyoruz. Sadece yaşadığınız şok, üzüntü ve acıda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Herkese sevgiler. “

Blind Guardan’ın vokali Hansi Kürsch ile Jon Schaffer’ın kendi gruplarından ayrı olarak Demons & Wizards adına bir proje grupları yer alıyor. Blind Guardan’ın vokali Hansi Kürsch ile Jon Schaffer’ın kendi gruplarından ayrı olarak Demons & Wizards adına bir proje grupları yer alıyor.

Öte yandan Washington D.C.’de yaşanan olaylar nedeniyle alman power metal grubu Blind Guardian’dan da bir açıklama geldi. Grup tarafından yapılan açıklamada, “Yaşananlardan dolayı şoke olduk ve düşüncülerimiz olaylar sırasında hayatını kaybedenlerin yanında. Herhangi bir kurum ya da kişiye karşı yapılan şiddet olaylarına karşı kesinlikle uzak duruyoruz. Yaşanan olaylar derinlemesine soruşturulacak ve sebep olanlar ise adalet önüne çıkarılacaktır. Yaşanan gelişmeler doğrultusunda daha fazla yorum yapmayacağız ve bu nedenle anlayışınızı istiyoruz” denildi.

JON SCHAFFER KİMDİR?

52 yaşındaki Amerikalı müzisyen Jon Schaeffer, Iced Earth isimli thrash metal grubu ile tanınmaktadır.

Iced Earth’ün yanında Sons of Liberty ve ünlü Alman power metal grubu Blind Guardian’ın vokalisti Hansi Kürsch ile beraber kurduğu Demons & Wizards adında yan grupları da bulunmaktadır.

ABD KONGRE BASKININDAN GÖRÜNTÜLER

Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün