Kültür SanatNTV

Richard Donner: Superman yüzünden ölümle tehdit edildim

Richard Donner: Superman yüzünden ölümle tehdit edildim

1978 tarihli Superman filminin ünlü yönetmeni Richard Donner, filmdeki dini imalar nedeniyle ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Yönetmen Richard Donner, Superman (1978) vizyona girdikten sonra birçok nefret mektubu ve ölüm tehditi aldığını itiraf etti. Independent Türkçe’nin Screenrant’tan aktardığı habere göre, tehdit mektuplarından birini de hala hatırladığı belirten 90 yaşındaki yönetmen “Hayatımı tehdit ettiler. Kadının biri, hangi cesaretle Brando’yu Tanrı’yla ve Christopher Reeve’i İsa’yla kıyasladığımı yazmıştı. Kadın, kanımın sokaklarda akacağını yazıyordu. Sanırım iyi bir film yaptığınızda birileri onu gerçek olarak alıyor” dedi. 

Başrolünde Christopher Reeves’in Superman’i canlandırdığı Superman, vizyona girmesinin ardından birçok olumlu eleştiri almıştı. Superman, 1978’in en yüksek hasılat yapan filmlerinden olmuş, biri John Williams’ın unutulmaz film müziği için olmak üzere üç Oscar adaylığı kazanmıştı. Superman, görsel efektleri sayesinde Akademi Özel Başarı Ödülü’ne de değer görülmüştü.

Filmde Reeves’in yanı sıra Jor-El rolünde Marlon Brando, Lex Luthor rolünde Gene Hackman bulunurken Margot Kidder, Lois Lane’yi canlandırmıştı.

Menajerimi Ara 20. bölüm ön izleme sahnesi

Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün