EKONOMİNTV

67 metrelik dev rüzgar türbini kanadının zorlu taşınma süreci paylaşıldı

67 metrelik dev rüzgar türbini kanadının zorlu taşınma süreci paylaşıldı

Lüksemburg’da bir şirket, 25 ton ağırlığında 67 metrelik rüzgar türbini rotor kanadının taşınmasının fotoğraflarını paylaştı. Demonte edilemedikleri için taşınması en zor yük olarak kabul edilen rüzgar türbininin taşınması ile ilgili şirket, “Zorlu bir rotaya yerleştirilmiş 67 metrelik rotor kanadı ile yılı sonlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Lüksemburg merkezli taşımacılık şirketi, 25 ton ağırlığında ve 67 metre uzunluğunda rüzgar türbini rotor kanadının taşınmasının fotoğraflarını paylaştı.
TAŞINMASI EN ZOR YÜK

Rüzgar türbinleri, taşınma süreçlerindeki dikkat ve özen isteyen zorlu süreçleri sebebiyle taşınması en zor yükler olarak adlandırılıyor.

Genellikle şehir dışına konuşlanan ve insanlar tarafından fark edilmeyen zorlu taşıma süreçlerinde taşıyıcılar türbinleri, düşme riskinden dolayı dikey olarak tutamazken yollardaki çarpma riskinden dolayı yatay olarak da taşınamıyor.

20 İLA 45 DERECELİK AÇIYLA TUTULMASI GEREKİYOR

Taşınırken uzunluğuna ve ağırlığına bağlı olarak 20 ila 45 derecelik bir açıyla sabitlenmesi gereken rüzgar türbinleri rotor kanatları bazen de çevredeki maddelere çarpamaması için dönen bir sisteme yerleştiriliyor.

Fotoğrafları paylaşılan 67 metrelik dev rüzgar türbininden daha büyük bir türbin de daha önce taşınmış ve fotoğrafları paylaşılmıştı. 2018 yılında Hollandalı bir şirket 88,4 metrelik bir türbini Danimarka’ya taşımıştı.Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün