NTVSağlık

SON DAKİKA HABERİ: AB’den üyelerine İngiltere’ye gitmeyin tavsiyesi

SON DAKİKA HABERİ: AB'den üyelerine İngiltere'ye gitmeyin tavsiyesi

SON DAKİKA HABERİ: Avrupa Birliği 27 üye ülkeye, bir sonraki duyuruya kadar Birleşik Krallık’a ve İngiltere’ye gereksiz tüm seyahatleri durdurması gerektiğini tavsiye etti. AB Adalet Komiseri Didier Reynders, “Seyahat yasakları, binlerce AB ve İngiltere vatandaşının evlerine dönmesini engellememelidir” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün AB ülkelerinin İngiltere’ye seyahatleri durdurmasından sonra AB’den açıklama geldi.

Avrupa Birliği 27 üye ülkeye, bir sonraki duyuruya kadar Birleşik Krallık’a ve İngiltere’ye gereksiz tüm seyahatleri durdurması gerektiğini tavsiye etti.

AB ülkeleri, yeni bir corona virüs varyantının ortaya çıkmasının ardından İngiltere seyahatine geçici kısıtlamalar getirirken Avrupa Komisyonu, üye ülkeleri koordineli bir yaklaşım benimsemeye çağırdı.

‘VATANDAŞLAR EVLERİNE DÖNEBİLMELİ’

AB Adalet Komiseri Didier Reynders, “Üye devletler, İngiltere ile AB arasında gereksiz seyahatleri durdurmaları için koordineli hareket etmelidir. Bununla birlikte seyahat yasakları, binlerce AB ve İngiltere vatandaşının evlerine dönmesini engellememelidir” ifadelerini kullandı.

AB’nin yürütme kolu, kendi ülkelerine veya ikamet ettikleri yere dönen kişilerin, corona virüs testi yaptırmak şartıyla seyahat edebilmelerinin gerektiğini belirtti.

Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün