TeknolojiWebTekno

Bir Müzik Grubu, Orijinalinden Neredeyse Farksız Şekilde Windows Seslerini Taklit Etti

Daha önce a capella türünde bir şarkı dinlediyseniz, tamamen insan sesi kullanarak yapılan ses efektlerinin ne kadar etkileyici olduğunu bilirsiniz. Maytree adında bir müzik grubu, a capella dünyasına resmen yepyeni bir boyut getirdi. 

Yaptığı şarkılarla Instagram’da fenomen olmayı başaran Koreli müzik grubu, Windows işletim sistemindeki ses efektlerini başarılı bir şekilde taklit ettiği yeni bir video yayınladı. Yüz binlerce izleyiciyle buluşan bu video, Windows’un resmi YouTube hesabından da takdir edildi. 

Yayınlanan videoya Windows yorum yaptı

[embedded content]

Birçoğumuz bilgisayardan gelen ses efektlerine dikkat etmesek de, bu seslerin insanlar tarafından son derece benzer bir şekilde taklit edilmesi gerçekten de ilgi çekici olabiliyor. Maytree de yapmış olduğu ses efektleri sayesinde bir anda popüler olmayı başaran bir müzik grubu oldu. 

İşletim sistemlerinin farklı versiyonlarında yer alan ses efektlerini canlandıran bu sanatçılar, geri dönüşüm kutusunun çıkarmış olduğu sesten USB girişine kadar birçok sesi başarıyla taklit etmişler. 

YouTube üzerinden yayınlanan ve sadece birkaç günde yaklaşık 230 bin izleyici sayısına ulaşan bu video, Windows’un da ilgisini çekti. Windows, YouTube resmi hesabıyla videonun altında şöyle bir yorum bıraktı; “Windows, bu performansa 10 üzerinden 10 verdi.” 

Kaynak: Webtekno

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün