TeknolojiWebTekno

Bugün Yayın Hayatına Başlayan Exxen’e Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler

Yıllardır hem Türkiye’de hem de Arjantin, Brezilya gibi ülkelerde çok ciddi televizyonculuk başarılarına imza atan Acun Ilıcalı ve ekibi Acun Medya, 2021 itibarıyla Exxen ile dijital platform alanına da giriş yaptı. Bir süredir içerikleri duyurulan Exxen, 1 Ocak 2020’de kullanıma açılır açılmaz ciddi eleştiriler almaya başladı.

Exxen’in en çok eleştiri alan noktası fiyatlandırma modeli oldu. Kullanıcılara aylık 9,90 TL’lik ve reklam içeren abonelik seçeneği sunulurken, tamamen reklamsız deneyim isteyenler ise ayda 19,90 TL abonelik ücreti ödeyecekler. Exxen’in içeriklerinde ağırlıklı olarak YouTuberların olması nedeni ile kullanıcılar, bu durumu ücretsiz YouTube ve reklamsız YouTube Premium’a benzetiyorlar.

Platformun önemli eleştriler aldığı bir diğer nokta ise teknik yapısı. Twitter’da Exxen’in arayüz ve teknik altyapısına dair görüşlerini dile getiren çoğu uzmana göre Exxen, henüz tamamlanmadan kullanıma açılan bir platform. Sosyal medyada yapılan ve dikkat çeken eleştirileri derledik.

Exxen’in içeriklerine ve abonelik paketlerine dair ilk eleştiriler:

berkay the yargi meachine

emirforce

shineofkiss

tuçe

no context exxen

sennauser

exxen

chnkaraa

sencer

Exxen’in teknik altyapısına dair ilk eleştiriler:

ada altun

özosuu

fahrettin yörük

ozyurtmelih

fkadev

hamza üzümcü

Kaynak: Webtekno

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün