Teknoloji

EA Games, Codemasters satın alımını tamamladı

Uzun süredir gündemde olan satın alım sonunda gerçekleşti ve EA Games, Codemasters’ı 1.2 milyar dolara satın aldığını duyurdu

EA Games bir süre önce yaptığı açıklama ile Codemasters alım sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu duyurmuştu. Oyun sektörünün en büyük firmalarından biri olan firma, ilk olarak geçtiğimiz yıl sonunda bir açıklama yapmış ve Codemasters firmasını alacaklarını duyurmuştu. Öncesinde Take Two firmasının alımdan vazgeçmesinin ardından Codemasters’a talip olan EA Games 1.2 milyar dolarlık yatırım yapılacağını da açıklamıştı.

EA Games her yıl bir yarış oyunu çıkaracak

İşte geçtiğimiz dakikalarda bu alım sürecinin tamamlandığı ve belirlenen fiyat ile Codemasters’ın artık EA Games bünyesi altına girdiği duyuruldu. Codemasters bildiğiniz gibi uzun süredir yarış oyunları konusunda farklı markalar çıkartan ve bu konuda en sevilen firmalardan birisi.

Hali hazırda Need for Speed, Burnout ve Real Racing gibi bir markaları elinde bulunduran EA Games, Codemasters satın alımı ile birlikte yarış oyunları konusunda da en güçlü firmalardan biri haline gelmiş oldu.  Çünkü Codemasters satın alımı ile birlikte Dirt, F1, Grid, WRC ve Project Cars gibi oldukça önemli serilerin hakları da EA Games’e geçmiş oldu.

EA Games, bu konuda daha önce yaptıkları açıklama ile her yıl bir yarış oyunu çıkarmayı hedeflediklerini belirtmişti. Yani Codemasters imzalı bir Need for Speed oyunu görme ihtimalimiz de bulunuyor. Bunun yanı sıra bu açıklama, yukarıda saydığımız bu yarış oyunlarından bir tanesi ile her yıl karşılaşacağız anlamına geliyor. 

Devamı için Kaynak: merlininkazani.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün