Teknoloji

Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

Donanım dünyasının yıldızlarından biri olan Gigabyte, RDNA 2 mimarisine sahip RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını resmi olarak duyurdu.

AMD’nin RDNA 2 oyun mimarisi tarafından desteklenen Gigabyte Radeon RX 6900 XT ekran kartı, ultra yüksek kare hızlarında 4K oyun deneyimi için tasarlanmış. Ekran kartının sahip olduğu RDNA 2 teknolojisi, düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunmak üzere yüksek hız ve gelişmiş güç verimliliğinin yanı sıra veri aktarımını, gecikmeyi ve güç kullanımını en aza indirmek için yeni bir önbellek tasarımıyla birlikte geliyor. Buna ek olarak DirectX 12 Ultimate desteği, oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltmek için ışın izleme, hesaplama ve rasterleştirilmiş efektlerin güçlü bir karışımını oyuncuların kullanımına sunuyor.

Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

Gigabyte, RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını duyurdu

Donanım dünyasının yıldızlarından biri olan Gigabyte, RDNA 2 mimarisine sahip RX 6900 XT Aorus Master ekran kartını resmi olarak duyurdu. 7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen ekran kartı, 5120 GPU çekirdekli Navi 21 XTX yonga setinden gücünü alıyor. 128 ROP ve 320 TMU ünitesi sunan kart, 16 Gbps/sn bellek saat hızında çalışıyor. PCI-Express 4.0 ara birimi üzerinden anakarta bağlanan karta, 256-bit bellek veri yolunda 16GB GDDR6 video belleği eşlik ediyor. 1 adet 8-pin PCIe güç konnektörü üzerinden beslenen ekran kartının üzerinde 2 adet DisplayPort 1.4a, 1 adet HDMI 2.1 ve 1 adet USB Type-C giriş çıkış bağlantıları yer alıyor.

Ayrıca MAX-Covered soğutma çözümü, LCD ekran görünümü ve RGB Fusion 2.0 gibi özelliklerle donatılan ekran kartı, özelleştirilebilir panel ve RGB aydınlatma isteyen oyunculara hitap ediyor. Tüm blok boyunca optimum hava akışını sağlamak için tasarlanan Aorus Master, selefine nazaran daha büyük bir bakır levhayla birlikte geliyor. 7 adet kompozit ısı borusuna yer verilen kartta, işlemciden gelen ısının homojen bir şekilde dağıtılması sağlanıyor.

Son olarak siz bu haber hakkında ne düşünüyor sunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Devamı için Kaynak: merlininkazani.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün