Teknoloji

RE Village oyuncularından Jeanette Maus, 39 yaşında hayatını kaybetti

Öğretmenlik kariyeri dışında oyunculuk da yapan Jeanette Maus, Resident Evil Village oyununda da yer alıyordu.

Öğretmenlik ve oyunculuk kariyeri dışında video oyunlarında da zaman zaman boy gösteren Jeanette Maus, 39 yaşında hayatını kaybetti. Son olarak henüz piyasaya çıkmamış olan Resident Evil Village oyununda Dimitrescu malikanesindeki cadı kardeşlerden birisine de hayat vermişti.

Resident Evil Village oyuncusu hayatını kaybetti

39 yaşındaki oyuncu video oyunları ve farklı projelerde yapmış olduğu seslendirmelerin yanı sıra oyunculuk ve yazarlık kariyeriyle de biliniyor. Daha önce Dismissed, My Effortless Brilliance ve Twelve gibi yapımlarda da boy gösteren oyuncu Resident Evil Village oyununda da bazı cadı kardeşlerden biri dışında farklı karakterlere de sesiyle hayat vermiş. 24 Ocak Pazar günü hayatını kaybettiği açıklanan Jeanette Maus‘un bir süredir kolon kanseri tedavisi gördüğü de belirtişmiş. Ölüm sebebi olarak da yakalandığı Covid-19 ile birlikte kanserin yol açtığı bazı komplikasyonlar gösterilmiş.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Capcom şirketi de ölüm haberini aldıkları için derin bir üzüntü duyduklarını dile getirdi. Capcom Dev hesabından yapılan açıklamada “Capcom Ar-Ge 1 ekibimizde cadılarımız da dahil olmak üzere Resident Evil Village oyunumuzda birçok karakteri hayata geçirmemizde yardımcı olan yetenekli oyuncu Jeanette Maus’un ölüm haberini aldığımız için çok üzüntülüyüz. Kalplerimiz onun ailesi ve sevdikleri ile birlikte” ifadelerine yer verilmiş.

RE Village oyuncularından Jeanette Maus, 39 yaşında hayatını kaybetti

Devamı için Kaynak: merlininkazani.com

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün