TeknolojiWebTekno

WhatsApp’ın Yeni Nesil Çoklu Cihaz Özelliği, Önce WhatsApp Web’de Test Edilecek

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın 2021 yılındaki ilk beta sürümünü kullanıcılara sundular. “2.21.1.1” koduyla yayınlanan sürüm, uzunca bir süredir konuşulan çoklu cihaz desteği ile ilgili bazı yenilikler sunuyor. Şu an için kullanılamayan bu özellik, WhatsApp’ın çoklu cihaz özelliği için artık çok kısa bir süre kalmış olabileceğini gözler önüne seriyor. 

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bu özellik, uygulamadaki mevcut çoklu cihaz özelliğinden biraz farklı. Kullanıcılar şu an için, WhatsApp hesaplarını ana cihazlarında aktif bir internet bağlantısı olduğu takdirde farklı bir cihazda kullanabiliyorlar. Yeni sistemde ise ana cihazda internet olması gerekmeyecek. Kullanıcılar, ana cihazda tanımladıkları diğer cihazlarda da WhatsApp deneyimini sınırsız bir şekilde yaşayabilecekler.

WhatsApp’ın yeni çoklu cihaz desteği önce WhatsApp Web’e gelecek gibi görünüyor

WhatsApp

WhatsApp’ın son beta sürümündeki geliştirmeler, çoklu cihaz desteğinin öncelikle WhatsApp Web üzerinden test edilebileceğini ortaya koyuyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen yeniliklere göre geliştirici ekip, çoklu cihaz desteğinin olduğu sayfaya özel bir WhatsApp Web bağlantısı ekleyecek. Böylelikle çoklu cihaz desteğinin yeni hali, beta sürüm kullanıcıları tarafından test edilebilecek.

WhatsApp’ın yeni çoklu cihaz özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak şirket, bu özellik üzerinde aylardır çalışıyor. Hatırlarsanız eğer geliştiriciler, WhatsApp’ın karanlık mod özelliğini de uzunca bir süre bekletmişti. Muhtemelen bu özellik de kullanıcıları bekletecek ancak pek çok kullanıcı için kritik bir sorun haline gelen çoklu cihaz özelliği, er geç bir gün kullanıma sunulacak.

Kaynak: Webtekno

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün