DünyaNTV

Almanya’da eyalet başbakanı Corona zirvesinde ‘Candy Crash’ oynadı

19 Ocak günü Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile ülkenin 16 eyaletinin başbakanının katıldığı pandemi kısıtlamaları üzerine bir toplantı düzenlendi. Toplantıda pandemi kısıtlamaları 14 Şubat’a kadar uzatıldı. Otobüs, tramvay ve trenlerde tıbbi maske takma zorunluluğu getirildi.

Ancak pandemi kısıtlamaları toplantısıyla ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. 16 eyalet başbakanından biri olan Thüringen eyaleti başbakanı Bodo Ramelow’un toplantı sırasında Candy Crash oynadığı ortaya çıktı.

‘BAZILARI DA SUDOKU OYNUYOR’

Alman Bild gazetesinin “Bu bir ölüm kalım meselesiyken Ramelow, Corona zirvesinde Candy Crash oynadı’ haberiyle duyurulan skandal sonrası Bodo Ramelow’dan açıklama geldi.

İnternet üzerinden katıldığı bir programda konuşan Ramelow, “Bazıları Sudoku oynuyor, bazıları satranç veya Scrabble oynuyor. Ben ‘Candy Crush’ oynuyorum” dedi.

’10 BÖLÜM GEÇTİM’

İnternet üzerinde binden fazla izleyicinin önünde yaptığı açıklamayla dikkat çeken Ramelow, Candy Crash oynamanın kendisi için bir rahatlama yöntemi olduğunu ve bunun bir sır olmadığını söyledi.

Bu önemli toplantıda oyun oynadığını kabul eden Ramelow, toplantı sırasında Candy Crash’de 10 seviye birden geçtiğini gururla söyleyerek dinleyenleri şaşırttı.

KÜÇÜK MERKEL GAFI

Toplantıda bir gaf daha yapan Ramelow, Alman Şansölyesi Merkel’e “Das Merkelchen“ (Küçük Merkel, Merkelcik) şeklinde hitap etti. Kısa süre sonra yaptığı gafı farkeden Ramelow, ifadeleri için özür diledi.

Kaynak: NTV

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün